Prof PaedDr PAVEL KOLÁŘ, PhD

Známý český fyzioterapeut a autor knihy Labyrint pohybu, odborně se zaměřující především na pohybovou patologii dětí. Mezi laickou veřejností je znám díky své fyzioterapeutické péči o vrcholové české sportovce (například desetibojaře Tomáše Dvořáka a Romana Šebrleho, oštěpaře Jana Železného, sprinterku Ludmilu Formanovou, tenistu Radka Štěpánka, hokejistu Jaromíra Jágra či běžkyni na lyžích Kateřinu Neumannovou) nebo významné osobnosti všeobecného dění (kupříkladu prezident Václav Havel a zpěváci Helena Vondráčková s Jiřím Kornem)


GERLIND O. SCHWEPPE

je choreografka a tanečnice, která je držitelem bakalářského diplomu jako tanečnice a umělec, BC (postmoderní tanec a styl Danse Libre Malkovsky / Duncan), je učitelka pohybu, pohybový terapeut, fyzioterapeut a Body-Mind Centering® učitelka. Její učitelé, kteří ji nejvíce ovlivnili, byli Mary a Jim Fulkerson, Steve Paxton, James Saunders, Meg Stuart, Randy Warshaw, Malcolm Goldstein, Eva Karczagová, Lisa Nelsonová, Deborah Hayová, Simone Forti, Bonnie Bainbridge Cohen, Len Cohen, Marko a Ana Pogacnik, Cherokee indický a lama ctihodný Dhyani Ywahoo, Dr. Harvey Silver Fox Mette, Chetsang Rinpoche, Suprapto Suryodharmo, Marguerite Fehlmann a další. Gerlind  působí a vyučuje po celém světě od roku 1989. Ve své práci jako fyzioterapeutka a osobní trenérka zahrnuje osteopatické techniky, kraniosakrální terapii od Upledger a Barral, Shendo Shiatsu, masáž Akupunkt Meridian, noční reflexologie a různé styly masáží těla. Vyučuje BMC, tanec, herecké umění a meditace od roku 1993 ve skupinách a individuálních sezeních. Jejím zájmem je začlenit lidskou přirozenost do přírody a užívat si života ve všech jeho podobách.


ELLYNNE SCOVE MA, LCAT, DTR-BC, NCC, RPP

Je certifikovanou pohybovou terapeutkou, která se zaměřuje především na prenatální psychologii a psychologii porodu. Ve své práci spojuje dynamickou anatomii a práci s vývojovými pohyby, Body Mind Centering, polaritní terapii a tanečně pohybovou terapii. Působí jako špičková odbornice a terapeutka v USA. Práci s tělem, myslí a duchem se věnuje již přes 30 let. Je zakladatelkou a ředitelkou organizace GoGo Babies a True North Wellness, kde pracuje s rodinami i jednotlivci a to nemluvňaty, dětmi i dospělými. Na základě svých zkušeností vyvinula a zavedla do škol mnoho programů pohybové terapie. V posledních letech se zaměřuje na psychologii porodu. Ve své práci se věnuje přípravě na početí, vědomému rodičovství, rodinám s dětmi do 3 let a dospělým s nezpracovanými porodními tématy.


NATAŠA NOVOTNÁ

Nataša je spoluzakladatelka souboru současného tance 420PEOPLE a zakladatelka Kyliánova nadačního fondu v Praze. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, působila v angažmá prestižního souboru Nederlands Dans Theatre v Nizozemí, v Gothenburg ballet ve Švédsku a též jako freelancer spolupracovala s umělci kteří rezonují v mezinárodním kontextu. Jako pedagožka vyučuje na tanečních konzervatořích, AMU v Praze a v souborech v České republice, v zahraničí pořádá workshopy jako doplňující aktivitu při hostování. Vede lekce klasického a současného tance a je garantem týmu pedagogů Studia NS při Nové scéně Národního divadla v Praze. Od léta 2017 je lektorkou pohybového jazyka gaga. - certifikát pro výuku získala po výběrovém studiu v Tel Avivu doposavad jako jediná v ČR.


PAVEL CODL

Bojovým uměním se věnuje od 12ti let. Jeho cesta vedla od Shotokan Karate přes další bojová umění až k Chen Taiji Quan (čti Čchen Tchajti Čchuan, česky též nesprávně Taiči, Tajči). Věnuje se stylu rodiny Chen. Se studiem Taiji začal v roce 2001 pod vedením Shifu Zhai Hua. V roce 2004 byl na studijním pobytu v Číně (Chenjiagou, Shaolin). Od roku 2003 pokračuje se studiem pod přímým vedením Mistra Zhu Tiancai. V roce 2005 se zúčastnil mezinárodní soutěže v Singapuru, kde získal zlatou a bronzovou medaili. V roce 2007 podnikl měsíční studijní výpravu na vlastní pěst do Číny za účelem studia Praktické metody stylu Chen - Shi Yong Quan Fa. V roce 2010 se zúčastnil měsíčního soustředení pod vedením Mistra Chen Zhonghua v horách Daqingshan (Čína). Během tohoto pobytu absolvoval přijímací rituál a stal se osobním žákem Mistra Chen Zhonghua, rovněž se úspěšně zúčastnil soutěže v Yiyuanu, kde vybojoval stříbrnou medaili v zápasu Tui Shou - Push Hands, kategorie do 70kg. Působí také jako asistent Mistra Chen Zhonghua při workshopech v Evropě (ČR, Německo, Itálie) a na pozvání místních učitelů vedl několik seminářů v zahraničí (Itálie, Německo).


MUDr. HELENA MÁSLOVÁ

Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala na gynekologicko-porodnickém oddělení, na lůžkovém interním oddělení i v léčebně dlouhodobě nemocných. Zkušenosti ze všech těchto pracovišť ji přivedly k psychosomatické a primární medicíně a posléze k založení Centra psychosomatické péče. Nyní se věnuje zejména psychogynekologii, ženskému zdraví a reprodukci z pohledu psychosomatických souvislostí. Lékařka Helena Máslová je jednou z nejvýraznějších žen z oboru, která se nebojí veřejně hovořit o škodlivosti plošného užívání hormonální antikoncepce. Dnes je velmi vyhledávanou gynekoložkou, která ve svém Centru psychosomatické péče radí mladým ženám, jež mají problémy s plodností.


PaeDr. HANA TOUFAROVÁ

Hana Toufarová se celý život zabývá sportem. Je lektorkou skupinových i individuálních lekcí, trenérkou trojnásobných mistryň světa ve sportovním aerobiku. Kvůli jedinečné metodě cvičení, kterou přivezla z USA, za ní jezdí klienti z celé ČR. Vystudovala na Pedagogické fakultě v Brně tělesnou výchovu a na stejnou katedru se později vrátila jako asistentka. Tam začala psát metodické materiály, podle kterých se dnes učí v mateřských i základních školách, ve sportovních kroužcích a oddílech po celé ČR. I když později práci na fakultě opustila a šla cestou vlastního podnikání, stále se pracuje jako školitel. Její kurzy jsou pověstné svou kvalitou a jezdí se k ní školit lektoři a trenéři z celé republiky. Vybudovala také a 20 let vedla fitness centrum a sportovní klub pro děti. V posledních dvou letech se stále více realizuje jako osobní trenér. Velké úspěchy sklízí s jedinečným cvičením Fit Pain Free ®, které studovala v USA a díky kterému pomáhá spoustě klientů žít jejich život bez bolestí. Fit Pain Free ® je jednoduchá a velmi šetrná metoda inspirovaná osvědčeným cvičením podle P. Egoscue a Liba Placek. P. Egoscue je světovou jedničkou v oblasti "nelékařské" úlevy od bolesti, má míru úspěšnosti 94%. Jeho metoda cvičení pomohla už tisícům jednotlivců zjistit, jak funguje jejich pohybový systém, aktivně se zapojit do cvičení a osvobodit se tak od chronické bolesti.  Metoda cvičení Fit Pain Free ® je určena pro všechny věkové skupiny (řešení individuálních bolestí zad, ramen, kyčlí, kotníků apod.) Platná bude také pro aktivní i začínající sportovce (skvělý core training a vytvoření funkčního svalového základu u dětí, mládeže i dospělých).  A v neposlední řadě pro osoby se sedavým zaměstnáním (komfortní, účinné, jednoduché cvičení do kanceláře, které zvládne každý). Fit Pain Free ® je jednoduchý způsob, jak být fit a bez bolestí. www.fitpainfree.com


MICHAL CHÝLEK

je průvodcem a pedagogem v komunitní svobodné škole Bezinka. Přes 20 let se věnuje sebepoznávání, bubnům, etnickým hudebním nástrojům i alikvotnímu zpěvu, které využívá ve svých muzikoterapeutických relaxacích a hudebních vystoupeních meditační skupiny Za Hranicemi Ticha. Jeho zájem o šamanismus a léčitelství ho vedl sebepoznáváním prostřednictvím změněných stavů vědomí, psychedelickou zkušeností, meditací, studiem psychoterapie, duchovních nauk a Toltéckému způsobu života. Tyto zkušenosti se snaží aplikovat v běžném každodenním životě a práci. Věnuje se také léčení pomocí Reiki a Krystaloterapii. Nejraději tráví svůj čas v přírodě, na horách nebo ve skalách.


ZUZANA VÁCHOVÁ

Od svých dětských let se věnovala latinsko-americkým tancům, ve kterých získala nejvyšší mezinárodní třídu. A jelikož je pro ni tanec srdeční záležitost, věnuje se mu i nadále přes 12 let výukou salsy jak pro páry, tak pro jednotlivce. Rovněž od "mala" miluje přírodu a bytí v ní, a proto je vděčná za svou práci jako průvodkyně v Lesním Klubu Bezinka. Díky ní se dostala k intuitivní pedagogice, kterou vstřebává a žije pátým rokem. Jde o praktické seberozvíjení a poznávání skrze tělo, pohyb a hry. A jelikož si velice ráda hraje a dává ji smysl vnést do života dětskou radost, nabízí tyto aktivity pro veřejnost.


LUCIE UHLÍŘOVÁ A RADEK NOVÁK 

Lucie a Radek meditují, cestují a lezou po skalách. Znají se už přes dvacet let a pět let jsou manželé. Každoročně jezdí cvičit jógu na Srí lanku, která jim díky Théravádovému Buddhismu, lidem a přírodě, přirostla k srdci. Lucie je kraniosakrální terapeut praktikující školu Dr. Upledgera a podílející se na výzkumu aplikace kraniosakrálních technik na jógu a tím ovlivnění zdraví těla i jeho emocí. Radek je průvodce terapií tmou i Srí lankou. Jóga je pro ně cestou života, nikoli jen cvičením ásan. Oba vychovávají syna Matěje a v současné době vedou kurzy Kraniosakrální jógy pro učitele.


DANIELA HANÁKOVÁ

Od dětských let se zabývám divadlem, pedagogikou, tvořivou dramatikou, uměním hudebním i tanečním. V osmnácti letech jsem začala vést divadelní soubory a pracovat s dětmi, dospělými a s lidmi s fyzickými i duševními handicapy. Cesta sebepoznání mě dovedla do mnoha zemí zejména v Jižní Americe, kde jsem se učila a učím od Indiánů a moudrých rostlin. Moje přirozená hravost a radost ze života mě dovedly k józe smíchu, kterou předávám dál jako systém pro podporu tělesného a duševního zdraví. Věnuji se také muzikoterapii s pomocí přirozených nástrojů při individuální i skupinové práci. V individuálních terapiích kombinuji různé techniky, jako hypnózu, regresní terapii, mayské orákulum a další, k porozumění vlastního příběhu a nalezení pozitivního řešení problémů. Miluji práci s lidmi, ve které předávám radost, své poznání a pochopení, odkud a kam jdeme, abychom mohli kráčet lehčeji.