JAN RAK

Jan Rak je přední český vědec, profesor kvantové fyziky působící v CERNu na experimentech ALICE - urychlovač částic. je fascinován světem temného a kontra-intuitivního chování subatomárních částic a našel mnoho zajímavých spojení mezi kvantovou fyzikou a světem spirituality. Spolu se svými kolegy z různých oblastí fyziky, medicíny a biologie vyvíjí teorii inspirovanou kvantovou fyzikou. Základní principy využívají pozorovatelského efektu a kvantové superpozice a jejich projevu ve způsobu, jakým vědomí ovlivňuje realitu.


JAROSLAV DUŠEK

Známý český filmový a divadelní herec Jaroslav Dušek bývá v mediální zkratce často vykreslován jako podivín propagující jakýsi alternativní způsob života. Položme si ale otázku, co je na vnitřním ztišení, empatii nebo lásce alternativního. A co je tak zvláštního na naslouchání řeči stromů nebo kamenů, na životě v přítomnosti, úctě ke všemu živému a usilování o harmonii se sebou samým i vnějším světem? Pokud zredukujeme část života herce Jaroslava Duška na chůzi po žhavých uhlících, držení dlouhodobých půstů a k tomu napíšeme, že pracuje na vlastním propojení s božským principem galaxie, pak jej můžeme označit za "šílence" nebo se v duchu ptát, co tím vším ten Dušek vlastně sleduje? Přitom v podstatě říká jen to, co řada z nás podvědomě ví nebo alespoň tuší. A právě tím Dušek provokuje a přitahuje zároveň takové množství lidí. Jaroslav také velmi ctí tělo jako součást přírody a jejího rytmu a plynutí, věří v jeho moudrost a schopnost se navracet do stavu rovnováhy. Věřím, že při společné besedě, bude mít k tématu inteligentního pohybu, jistě co říci a rád bude odpovídat také na Vaše dotazy.


MARTIN WAGENKNECHT

Józe se Martin věnuje od roku 2008, kdy jej naprosto uchvátila aštanga vinjása jóga. V letech 2012-2014 třikrát, vždy na více než tři měsíce, pobýval v jihoindickém Mysore, hlavním městě aštanga vinjása jógy, kde praktikoval u Vijaye Kumara, který Martina postupně certifikoval k výuce první (2012) a druhé série (2014). Absolvoval kurz učitele hatha jógy II. třídy České akademie jógy ve spolupráci s FTVS (2015). Ve svých lekcích se Martin nebojí experimentování, v rámci kterého se snaží o propojení dynamického cvičení s klíčovými principy zdravého pohybu, tak aby lekce byla zábavná a zároveň měla přesah i do běžného života

WORKSHOP - POZDRAV SLUNCE Z RŮZNÝCH ÚHLŮ POHLEDU: Pozdrav slunci je jedna z nejznámějších sestav moderní jógy. Workshop bude věnován odkrývání jeho jednotlivých vrstev od těch hrubších k těm jemnějším - od fyzické formy přes dech až k emocionálnímu prožitku. Smyslem je ukázat, že pozdrav slunci může být i něco více než "rozcvička", na kterou bývá často degradován.


STANISLAV STEJSKAL

Profesionální kouč, hudebník a člověk sdílející původní šamanské způsoby. Kouč, který do ČR přinesl systém Spirální dynamiky, který se zabývá vznikem a charakteristikami jednotlivých úrovní hodnotových systémů člověka a společnosti.

WORKSHOP - HUDBA A SLOVO: Objevování vlastního vnitřního světa v atmosféře původní hudby. Setkání věnuje pozornost lidským příběhům a tomu, co se odehrává ve vnitřním světě každého člověka. Hudba, kterou Standa přináší vzniká v daném okamžiku a místě. Je založena na bubnování, zpěvu a hrdelním zpěvu, hře na léčivá didgeridoo. Ponoření se do takové hudby přináší prožitky a vhledy, kterou mohou být inspirací pro žádoucí změny v životě.

MUDr. PAVEL NÝVLT

Diplomovaný lékař pracoval v osmdesátých letech jako porodník ve valtické nemocnici. Po roce 1989 odjel studovat přírodní medicínu do amerického Portlandu a za mořem si poté založil úspěšnou praxi, kterou po letech prodal a srdce a kořeny jej zavedly zpět do ČR. Dnes léčí v Podivíně pacienty zvukem, světlem, vodoléčbou i čínskými metodami. Snaží se hledat smířlivé propojení mezi klasickou medicínou a alternativou pro nejlepší dobro pacienta.

WORKSHOP - ZÁKLADY MATERIALIZACE: POHYB VE VZTAHU K ÚROVNÍM VĚDOMÍ: Pohyb je jedním z faktoru jistot tohoto světa. Můžeme se spolehnout, že vše se mění. Změna probíhá na mnoha úrovních současně. Projevem změny je pohyb. Na druhou stranu pohyb vede ke změně. Dle zralosti naší duše a současného stupně našeho vědomí se mohou změny projevovat konstruktivně, nebo destruktivně. Naše vědomí je velmi komplexní systém složený z mnoha programů. Vyšší hladiny vědomí se projevují pohybem k růstu, zkvalitňování, vylepšování. Nižší hladiny vědomí vedou naopak k destrukci, rozkladu a rozpadu. Je na svobodném rozhodnuti každého z nás, jak se pohybujeme fyzicky, emočně, mentálně, psychologicky, duchovně. Snažme se, aby naše rozhodování bylo více vědomé než nevědomé.

JUDIT KERI (Maďarsko)

Judit je maďarská tanečnice, performerka, choreografka, anglicky a německy hovořící zkušená učitelka tance, divadla, jógy a meditace. Pracovala v celé Evropě, Izraeli, USA, Kanadě, Rusku, Indii, Panamě a Austrálii. V současné době působí ve Vídni, kde je součástí vídeňského kolektivu divadelního umění a zakladatelkou umělecké asociace Ti22.

WORKSHOP - KARMA YOGA, POPRVÉ V ČR: Otázky zdraví, bohatství a vztahů jsou věcí karmy. Faktem je, že problémy ve vašem životě nejsou náhoda. Zrada, rozvod, rodinné boje, problémy s penězi, obtížní šéfové a dokonce i zdravotní problémy, jako je cukrovka, PCOS, neplodnost, chronická bolest a deprese - které může člověk zakoušet prochází karmou. Karmou vaší duše, karmou vašich předků prostřednictvím vaší DNA, nebo karmou vašeho prostředí. Věda o vědomí a Karma Yoga ™, meditační samoléčba může pomoci. Zveme vás na úvodní workshop o Karma Józe a meditaci 8. čakry, která je základem techniky Science of Consciousness and Karma Yoga Healing™Zakladatelé, Karma Guru Sumant Kaul & Sumeet Kaul dávají exkluzivní rozhovor v předním holistickém časopisu YOGALIFE: www.yogalife-online.com/ karma-healing-the-inside- story

DOROTHE TRASSL (UK)

Zkušená psycholožka, terapeutka Cesty a učitelka jógy a odbornice na E-motion. Pod jejím bezpečným a láskyplným vedením zažijete zcela nový způsob jak odhalit hluboce zakořeněné buněčné vzpomínky a uvolnit traumata uložená v těle. Dorothe ve své práci kombinuje znalosti trauma jógy a různé další techniky práce s tělem, tak efektivně, že vás úplně přirozeným způsobem naučí vědomě pracovat s tělem a zažít takový pocit svobody, který jste si neuměli ani představit.


PETR SMIL

Od roku 2002 se intenzivně zabývá jógou, od roku 2009 v této oblasti lektoruje a od roku 2012 provozuje jógové a meditační centrum Jemný svět na pražských Vinohradech. Cvičil nejprve v tradici Ashtanga Vinyasa jógy. Její intenzivní praktikování ho v roce 2007 zavedlo do jižní Indie. Následovalo několik let cestování mezi Evropou a Indií za studiem u tamních učitelů, prohlubování dovedností, ale zároveň i rostoucího uvědomění, že Evropa není Indie a co může za určitých okolností fungovat tam, nemusí fungovat tady. Do značné míry určující bylo pro něj setkání s Prana Vashya jógou. To přišlo v době, kdy už cítil, že se jeho cesta ubírá směrem k dechu a technikám, které vedou hlouběji. V roce 2009 v jižní Indii zakončil několikaměsíční studium u Vinaye Kumara - hlavního učitele tohoto směru jógy - s oprávněním předávat tuto formu jógového výcviku i ostatním. Zajímají jej také další směry, které pracují s člověkem v jeho komplexnosti. Inspirativní jsou pro něj techniky a filosofie taoismu, západní hermetické tradice, ale i myšlenky a poznatky hlubinné a transpersonální psychologie či přirozená spiritualita přírodních národů.

WORKSHOP - PRANA VASHYA JÓGA: SKRZE DECH DO SRDCE PŘÍTOMNOSTI: Jóga je často prezentována jako cvičení, jehož cílem je skrze pohyb a dech ozdravit fyzické tělo. To je ale jen polovina pravdy. Podíváme-li se totiž trochu více na kořeny z nichž jóga vyrůstá, zjistíme, že cíl jóginů byl z určitého pohledu právě opačný - spočinout alespoň na okamžik v nehybné přítomnosti a třeba i v bezdeší ...Na workshopu zkusíme uchopit jógu z obou stran. Budeme se hýbat i objevovat dech, avšak nikoliv pouze jako cíl sám o sobě, ale spíše jako prostředek jak lépe a s větší volností vstupovat do přítomnosti. A v přítomnosti - tam lze najít leccos."

SYLVAIN MERET (Francie)

Sylvain se narodil ve Francii. Od roku 1998 působí jako terapeut, učitel, performer a choreograf. Sylvain byl vzděláván v přístupu Continuum movement s Emilie Conrad, Qi Gongu s mistrem Li Jungem Fengem, v šamanismu s náčelníkem Thunderem, absolvoval "Pohybový cyklus" s Christine Caldwell, má magisterský titul v taneční terapii, absolvoval také školení v technice Reiki, Anatomy Trains , Feldenkrais metodě a BMC ©... Nyní vyučuje po celém světě workshopy, kurzy, má také soukromá sezení s využitím široké škály způsobů, jako jsou taneční rituály, Continuum movement© - práce s tekutostí těla , šamanské léčení, channeling, co-creative partnerství nebo taneční terapie. Sylvain pracuje s různými klienty a skupinami na fyzických, emocionálních, mentálních a duchovních záležitostech.

WORKSHOP - POSUN STAVU A TVARU SKRZE SOMATICKOU REZONANCI: Na základě práce Continuum Movement® Emilie Conrad prozkoumáme, jak zvuky, zejména hlasové zvuky a dechy, mění fyziologické stavy v nervovém systému. Zažijeme silný stav / posun tvaru mikro-pohybů a tělesných pocitů, které se dějí probuzením tekutinového systému, který tvoří a proniká našimi těly.

EVA KIEDROŇOVÁ

Eva Kiedroňová, odbornice na vývoj dítěte v souladu s jeho přirozenými potřebami a psychomotorickou vyspělostí, představitelka Baby clubu Kenny. Eva je také autorkou úspěšných knih "Něžná náruč rodičů", "Rozvíjej se, děťátko..." a "Jak se rodí vodníčci". Natočila soubor vzdělávacích internetových kurzů "Šťastné dítě". Je pravidelným hostem České televize v pořadu "Sama doma".

WORKSHOP - ÚSPĚCH A INTELIGENCE ZAČÍNAJÍ V PEŘINCE: Jak můžeme ovlivnit úspěch a inteligenci dítěte ihned od jeho narození? Co můžeme přirozeně udělat pro své miminko pro dobrý start do jeho života, aby dostalo šanci využít všech svých vývojových možností, s kterými se narodilo? Na praktickém workshopu si nejen řekneme, ale také na nejmenších dětech názorně ukážeme, v jaké situaci se nachází každý zdravý novorozenec, jaké šance má při správné, citlivé a přirozené péči od prvních vteřin jeho života a jak je ohrožen v případě, že mu tuto správnou péči nechtíc, z neznalostí nenabídneme.